Zapraszamy na ferie zimowe w Muzeum!

W czasie ferii zimowych tj. od 14 do 25 stycznia prowadzone będą zajęcia od poniedziałku do piątku. Przedstawione zostaną cztery tematy: Czerwone korale - ludowa sztuka tworzenia biżuterii, Zbuduj własny samolot – historia agrolotnictwa, Tkactwo, Mleko i jego przetwory. Zapisy prowadzone będą w kasie muzeum tel.  61 810 76 29 (w. 21) lub Dziale Edukacji i Wydawnictw (w. 61, edukacja@muzeum-szreniawa.pl). Warunkiem uczestnictwa będzie wcześniejsze zgłoszenie oraz bilet wstępu do muzeum. Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych oraz rodziców z dziećmi.

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem i opisem zajęć.

Harmonogram zajęć:

14.01 - poniedziałek Czerwone korale - ludowa sztuka tworzenia biżuterii

15.01 - wtorek Mleko i jego przetwory

16.01 - środa Tkactwo

17.01 - czwartek Mleko i jego przetwory

18.01 - piątek Czerwone korale - ludowa sztuka tworzenia biżuterii

21.01 - poniedziałek Tkactwo

22.01 - wtorek Zbuduj własny samolot – historia agrolotnictwa

23.01 - środa Tkactwo

24.01 - czwartek Mleko i jego przetwory

25.01 - piątek Tkactwo

Opis zajęć:

Czerwone korale - ludowa sztuka tworzenia biżuterii

Podczas warsztatów będzie można  zapoznać się z wybranymi ślubnymi strojami ludowymi oraz noszonymi wraz z nimi ozdobami i biżuterią. Widz będzie mógł zobaczyć, co kryje skrzynia wianna panny na wydaniu. Uczestnicy dowiedzą się też, jakie ozdoby noszono w poszczególnych regionach Polski oraz poznają znaczenie i wartość biżuterii dla ludności wiejskiej. Podczas zajęć, każdy będzie mógł wykonać biżuterię według swojego projektu.

Prowadząca: Karolina Fiszer, adiunkt

Czas i miejsce spotkania : godz. 11.00, piwnica w Pałacu

Wiek: od 6 lat

Dla: grup oraz rodziców z dziećmi

Zbuduj własny samolot – historia agrolotnictwa

Podczas zajęć zostanie przedstawiona w formie pogadanki historia agrolotnictwa oraz zaprezentowane zostaną samoloty zgromadzone w Muzeum wykorzystywane do prac w rolnictwie. Warsztaty polegać będą na budowie tekturowego modelu samolotu.

Prowadzący: Mariusz Niestrawski, kustosz

Czas i miejsce spotkania: godz. 11.00; ekspozycja agrolotnictwa, salka edukacyjna w ST2

Wiek: od 10 lat

Tkactwo

W trakcie warsztatów będzie można nauczyć się sztuki zakładania osnowy oraz samego tkania. Utkany przez siebie materiał będzie można zabrać na pamiątkę.

Prowadzące: Julia Hanulewicz kustosz; Karolina Echaust, asystent

Czas i miejsce spotkania : godz. 11.00; piwnica w Pałacu

Czas trwania: 5 h

Liczba uczestników: max 6 osób

Wiek: od 10 lat

Dla: rodziców z dziećmi

Mleko i jego przetwory

Uczestnicy dowiedzą się skąd się bierze mleko i jakie produkty możemy z niego uzyskać. Podczas zajęć dzieci będą miały okazję spróbować ubić mleko w kierzynce. Dodatkową atrakcją będzie udój sztucznej krowy i kozy. Ponadto dzieci będą mogły nakarmić króliki, kozy, i owce.

Prowadząca: Krystyna Sawik-Brodowska, adiunkt

Czas i miejsce spotkania : godz. 11.00; obora