X Miodowe Lato w Skansenie

Skansen i Muzeum Pszczelarstwa im. prof. Ryszarda Kosteckiego w Swarzędzu

zaprasza na piknik pszczelarski 

X Miodowe Lato w Skansenie 

05.08.2018 r.  w godz. 11.00-17.00

Już po raz dziesiąty 05 sierpnia 2018 r., od godz. 11.00 do 17.00 odbędzie się piknik pszczelarski „Miodowe Lato w Skansenie”. Impreza kulturalno-edukacyjna skierowana jest dla wszystkich którzy chcą poznać tajniki życia pszczół i dowiedzieć się, jak powstaje miód i inne produkty pszczele w pasiece. W trakcie pikniku bartnik dokona wspinaczki na drzewo do barci po miód. Będą również pokazy pracy pszczelarzy przy podbieraniu miodu z ula, wirowaniu miodu i innych prac w pasiece. W ramach programu ,,Z Kujawskim pomagamy pszczołom” w tym dniu będzie można w muzeum dowiedzieć się jak indywidualnie pomagać zagrożonym wyginięciem pszczołowatym, wziąć udział w konkursie plastycznym i otrzymać w nagrodę przydatne gadżety nawiązujące do pszczelego święta. Widzowie zapoznani zostaną z leczniczymi, dietetycznymi i kulinarnymi właściwościami miodu i pozostałych produktów pszczelich. W trakcie pikniku odbędzie się również kiermasz miodu i innych produktów pszczelich oraz giełda sprzętu pszczelarskiego. Na kiermaszu ludowym towarzyszącym piknikowi twórcy ludowi i rzemieślnicy zaprezentują swoje niepowtarzalne wyroby wykorzystujące motywy zaczerpnięte z życia pszczół. Na scenie pokazom pszczelarskim i kiermaszom towarzyszyć będą zespoły artystyczne. Najmłodszych widzów rozbawi przedstawienie „ Kubusiowe Granie” w wykonaniu teatru lalki i aktora oraz zabawa z klaunem. Grupa „Gród Pobiedziska” zaprezentuje żywą lekcję historii z użyciem machin oblężniczych. Dla dzieci przygotowano liczne atrakcje, w tym malowanie twarzy i zabawę z pszczółkami „Zręczne Pszczółki”. Odbędzie się konkurs dla dzieci na najładniejszy strój pszczółki lub trutnia. Wszystkie dzieci w przebraniu mają wstęp bezpłatny na festyn. Najładniej przebrane dzieci otrzymają nagrody. 

Impreza jest realizowana dzięki dotacji Miasta i Gminy Swarzędz. Partnerem w realizacji pikniku jest Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Poznaniu. 

Patronat medialny nad imprezą przyjęły: TVP Poznań, Radia „Merkury”, Radio „Emaus” , „Głos Wielkopolski”, Swarzędzka Telewizja Kablowa i Tygodnik Swarzędzki. 

Serdecznie zapraszamy!

 
 

Kontakt z organizatorem: Skansen i Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu

tel.  61 6511817 

e-mail: muzeumpszczelarstwa@gmail.com, swarzędz@muzeum-szreniawa.pl

 
 

daty wydarzenia

05-08-2018


powered by