Wyniki Konkursu Fotograficznego pt. „Wieś nowoczesna – praca, ludzie, technika”

Miło nam ogłosić wyniki zorganizowanego przez Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego pt. Wieś nowoczesna – praca, ludzie, technika.

Wernisaż i uroczyste rozdanie nagród odbędzie się 15 listopada 2019 r. o godz. 12 w muzealnym spichlerzu.

 

Jury w składzie:

Agnieszka Floryszczak (MNR),
Rafał Jasionowicz (ZPAF),
Leszek Lesiczka (PTT, Pryzmat) 
pod przewodnictwem Antoniego Ruta (AFRP, ZPAF, WZAP, EkoAr) z pośród 635 fotografii 70 autorów, zakwalifikowało do wystawy 125 prac 44 autorów.

Z pośród zakwalifikowanych do wystawy prac nagrodziło następujące prace:

 

kategoria: „PRACA”

 

I nagroda  - 3200,-zł

Łukasz Gwiździel za fotografię pt.: „Na zielonym dywanie”

 

II nagroda  -  2000,-zł

Robert Anioł za fotografię pt.: „Podawanie siana”

 

III nagroda  -  1000,-zł

Michał Nowakowski za fotografię pt.: „Dwa kierunki - jeden cel”

 

Nagroda  specjalna

Iza Grzelak za fotografię pt.: „Złoty jęczmień”

 

Wyróżnienia

Wojciech Fediuk za fotografię pt.: „Pasieka szczęśliwa pszczoła 2”

Bogusława Kwiatkowska-Baster za fotografię pt.: „Wieczorny posiłek”

Tomasz Gałązka za fotografię pt.: „Rozdrabnianie”

 

 

kategoria: „LUDZIE”

 

I nagroda  -  3200,-zł

Adam Żądło za fotografię pt.: „Gospodyni”

 

II nagroda  -  2000,-zł

Małgorzata Kolasa za fotografię pt.: „Droga do domu”

 

III nagroda  -  1000,-zł

Adam Trochimiuk za fotografię pt.: „Taki mały, taki duży”

 

Nagroda  specjalna

Roman Hudzik za fotografię pt.: „Jeden śpi, a drugi pracuje”

 

Wyróżnienia

Stanisław Orłowski za fotografię pt.: „Znudzeni”

Tomasz Gałązka za fotografię pt.: „Żniwa owsiane”

Sławomir Nawrot za fotografie pt.: „Strach na wróble”

 

 

 

kategoria: „TECHNIKA”

 

I nagroda  -  3200,-zł

Roman Hudzik za fotografię pt.: „Ucieczka przed deszczem”

 

II nagroda  -  2000,-zł

Adam Trochimiuk za fotografię pt.: „Oracz”

 

III nagroda  -  1000,-zł

Małgorzata Kucharska za fotografię pt.: „Aż po chmury”

 

Nagroda  specjalna

Michał Nowakowski za fotografię pt.: „Na skrzydłach opryskiwarki”

 

Wyróżnienia

Jakub Kozioł za fotografię pt.: „Prace na Ponidziu”

Andrzej Radomski za fotografię pt.: „Żniwa II”

Tomasz Gałązka za fotografię pt.: „Maciek”

 

 

Poniżej lista osób, których prace zakwalifikowały się na wystawę pokonkursową. Szczegóły wydarzenia podamy wkrótce.

Wszystkim serdecznie gratulujemy! 

 

  • Tomasz Gałązka „Maciek” „Oberek”, „Po żniwach”, „Przed dojeniem”, „Rozdrabnianie”, „Żniwa owsiane”, „Żniwa, żniwa”
  • Anna Piwowarska-Sosik „Dziadek Jaś”, „W drodze na procesję”
  • Krzysztof Gołuch „W pracy 05”, „W pracy 06”, „W pracy 07” „W pracy 02”
  • Andrzej Radomski „Kaszubka”, „Żniwa II”, „Żniwa w Przodkowie”
  • Roman Hudzik „Baloty”, „Czerwony ciągnik”, „Czerwony ciągnik 2”, „Dziki zachód”, „Kociewska Toskania”, „Między niebem a ziemią”, Poranek na łąkach”, „Ucieczka przed deszczem”, „W burzowych chmurach”, „Jeden śpi, a drugi pracuje”
  • Robert Anioł „Odpalanie”, „Podawanie siana”
  • Kamila Kasprzak-Walkowska „Zza ogrodzenia”
  • Małgorzata Piechatzek „Kiszonka”, „Pierwsze strzyżenie”, „Pora karmienia”, „Wiosenna orka”, „Wiosna u rolnika”, „Zbiór słomy 2”
  • Paweł Szott „Kurkowe Bractwo 2”, „Prom Wiesław 2”
  • Małgorzata Kucharska ”Aż po chmury”, „Rodzina”, „W warsztacie”
  • Stanisław Orłowski „Znudzeni”, „Procesja I”, „Wspomnienia I”, „Wspomnienia II”
  • Adam Żądło „Gospodyni”, „Karmienie”, „Mleczarka”, „Opiekun”
  • Marek Nowak „Kombajn 05”, „Kombajn traktor 08”
  • Wojciech Fediuk „Pasieka Szczęśliwa Pszczoła 2”
  • Karol Budziński „”Harmonia” , „Boże Ciało, Łowicz”,  „Deszczownia”, „Portret”, „Zgrabiarka”, „Żniwa”
  • Leszek Grygorczuk „Rzepak”
  • Iza Grzelak „Chleb powszedni”, „Złoty jęczmień”
  • Agata Warczachowska „Makowa panienka”
  • Maria Korczak-Idzińska, „Zakończenie oktawy Bożego Ciała w Ujanowicach”
  • Piotr Mańczak „ Nadgodziny”, „Nocna zmiana”
  • Jacek Cisło „Z góry widać lepiej, czyli drony w rolnictwie”
  • Adam Trochimiuk „Nowy wóz dla OSP”, „Oracz”, „Sie pani częstuje” „Taki mały, taki duży”, „Zwózka”, Sjesta”
  • Sławomir Nawrot „Codzienne życie na wsi”, „Strach na wróble”
  • Christian Förster „Ciągnik gąsienicowy przy obróbce gleby”, „Kombajn podczas pracy od tyłu”, „Kombajn podczas pracy od tyłu 2”
  • Ewa Gbiorczyk „Krajobraz z wiatrakiem 38”
  • Diana Fic „Pokazy maszyn rolniczych w Nowosielcach nr 5”, „ Praca w pasiece – nr2”, „praca w pasiece nr3”
  • Karolina Hanuszewicz „Dwa koła”
  • Bogusława Kwiatkowska-Baster „Na straży”, „Niezastąpiona maszyna”, „Prace polowe”, Powrót z pastwisk”, „Swobodne”, „Wieczorny posiłek”
  • Barbara Konieczna „Na ludowo – kolorowo”
  • Łukasz Gwiździel „ Żółte szlaki”, „Na zielonym dywanie”, „W chmurze”, „Duet”
  • Anna Bojańczyk „Boso”, „Pasterz”
  • Ela Komarzyńska „Jajka od szczęśliwych kur”
  • Bogdan Groth „Rzepak”
  • Tomasz Bandosz „Po omłocie”
  • Anna Klinkosz „Pszczelarz i jego ule”, „Z silosami w tle”
  • Jakub Kozioł „Prace na Ponidziu”, „Prace wiosenne”
  • Adela Marekwica „Porządek w oborze”, „Rozdzielanie pokarmu”, „Rozwożenie pokarmu”
  • Urszula Frydrych, „Jak po sznurku”
  • Małgorzata Kolasa „Droga do domu”
  • Anna Recka-Świerczyńska, Kazimierz Świerczyński „Góralski pokaz wyrobu owczego sera podczas festiwalu smaku w Grucznie”
  • Michał Nowakowski „Na skrzydłach opryskiwarki”, „Dogonić marzenie z dzieciństwa”, „ Dwa kierunki – jeden cel”, „Już niewiele zostało”, „Koń by się uśmiał”, „Płynąc po polu”, „Przerwa na posiłek”, Wznieść się na wyżyny”, „ Zmierzając ku nieskończoności”
  • Joanna Borowska „Miss Polski na Weselu Kurpiowskim”, „Oczepiny na Weselu Kurpiowskim”, „W Tęczowej Pasiece” 
  • Marek Lapis „Biogazownia z gnojownika, Uniechów”, „Biogazownia, Boleszyn”, „Ekologiczna kotłownia na słomę, Kisielice” „Największa elektrownia słoneczna, Boleszyn”
  • Joanna Adamczak „Zwożenie balotów”

powered by