Wakacyjne warsztaty w Szreniawie

Wakacyjne warsztaty w Szreniawie 02.07-30.08.2019 r.

Propozycja zajęć Wakacyjne warsztaty w Szreniawie skierowana jest do grup oraz do indywidualnych zwiedzających. W czasie wakacji tj. od 2 lipca do 30 sierpnia prowadzone będą na terenie muzeum zajęcia od wtorku do piątku. Przedstawionych zostanie sześć tematów warsztatów: tkackie, kulinarne, rękodzielnicze, przetwórstwo mleka, savoir-vivre, glina. Zapisy prowadzone będą w kasie muzeum. Warunkiem uczestnictwa będzie wcześniejsze zgłoszenie (na tydzień przed warsztatami) oraz opłata za warsztaty, które odbędą się pod warunkiem zgłoszenia co najmniej 10 osób, a w przypadku warsztatów tkackich 3 osób.

Poniżej przedstawiamy charakterystykę poszczególnych zajęć wraz z czasem trwania i miejscem spotkania oraz kosztami:

Mleko i jego przetwory

Uczestnicy dowiedzą się skąd się bierze mleko i jakie produkty możemy z niego uzyskać. Podczas zajęć dzieci będą miały okazję spróbować ubić mleko w kierzynce. Dodatkową atrakcją będzie udój sztucznej krowy i kozy. Ponadto dzieci będą mogły nakarmić króliki, kozy, i owce.

Miejsce spotkania: obora

Liczba uczestników: max 25 osób

Wiek: od 4 lat

Tkactwo

W trakcie warsztatów będzie można nauczyć się sztuki zakładania osnowy oraz samego tkania. Utkany przez siebie materiał będzie można zabrać na pamiątkę.

Miejsce spotkania: sala konferencyjna w pałacu

Czas trwania: 6 h

Liczba uczestników: max 8 osób

Wiek: od 10 lat

Dla: indywidualnych zwiedzających

Zwierzęta ze słomy

Podczas zajęć zostaną zaprezentowane techniki wyplatania figur zwierząt ze słomy. Każdy uczestnik pod okiem twórcy ludowego będzie miał okazję wykonać własnoręcznie postać wybranego zwierzęcia. Rękodzieło będzie można zabrać ze sobą na pamiątkę.

Miejsce spotkania: namiot przed sceną

Liczba uczestników: max 30 osób

Wiek: od 8 lat

Koszt: 16 zł

Wielkopolskie pożywienie chłopskie  – warsztaty kulinarne

Podczas zajęć uczestnicy będą przygotowywać tradycyjne potrawy związane z obszarem wielkopolski. Będą to dania charakterystyczne dla kuchni chłopskiej, spożywane w okresie letnim.

Miejsce spotkania: pracownia kulinarna

Liczba uczestników: max 25 osób

Wiek: od 10 lat

Koszt: 16 zł

O zachowaniu się przy stole

Podczas zajęć uczestnicy będą mogli zapoznać się ze współczesnymi zasadami dobrego wychowania oraz poznają formy grzecznościowe obowiązujące w miejscach publicznych. Każdy z uczestników otrzyma broszurę z zasadami savoir-vivre.

Miejsce spotkania: jadalnia w pałacu

Liczba uczestników: max 30 osób

Wiek: od 7 lat

Świat z gliny wyczarowany

Warsztaty dla osób z niepełnosprawnościami. Podczas zajęć uczestnicy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności plastyczne, wykorzystując do tego bardzo wdzięczny materiał jakim jest glina. Wykonane przez siebie prace każdy będzie mógł zabrać na pamiątkę.

Miejsce spotkania: plac przed sceną

Liczba uczestników: max 10 osób

Wiek: od 7 lat