Wakacje w Muzeum

Wzorem lat ubiegłych zapraszamy na zajęcia wakacyjne przeznaczone dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży (od 10 do 40 osób). Zajęcia prowadzone są w cenie biletu wstępu ulgowego do muzeum, tj. 7 zł od osoby, od wtorku do piątku w godzinach 9.00-15.30 i trwają średnio ok. 1 godziny. Zgłoszenia na nie przyjmowane są z minimum tygodniowym wyprzedzeniem pod numerem telefonu 61/810 76 29 w. 61 lub e-mailem edukacja@muzeum-szreniawa.pl.

 

Tematyka zajęć:

 

1. W wiejskiej zagrodzie

Zajęcia interaktywne, na których uczestnicy zapoznają się z codziennymi zajęciami ludności wiejskiej. Spróbować będzie można wymłócić snopek zboża z pomocą cepa, zmielić wymłócone zboże w żarnie. Młodsi uczestnicy będą mogli pobawić się tradycyjnymi zabawkami, starsi dowiedzieć się czegoś na temat hodowli zwierząt.

 

 

 

2. Muzeum od kuchni

To wizyta w pomieszczeniach rzadko odwiedzanych przez zwiedzających. Zobaczyć będzie można wybrane magazyny eksponatów, dowiedzieć się o warunkach ich przechowywania, zwiedzić niektóre pracownie konserwacji, zapoznać się z problemami jakie stoją przed konserwatorami i muzealnikami.

 

 

 

3. Dzień jak co dzień. W dziewiętnastowiecznym dworze

Zapoznajemy się z życiem codziennym mieszkańców pałacu/dworu w okresie miedzy wojnami światowymi. Gdzie i na czym jedli, spali, wypoczywali. Jak wyglądało gospodarstwo domowe właścicieli majątku, jakimi posługiwali się sprzętami domowymi.

 

 

 

4. W oborze i na pastwisku

Odwiedzamy zwierzęta gospodarskie mające swój dom w Muzeum. Dowiemy się co to są woły, dlaczego konik polski ma coś wspólnego z tarpanem, co uzyskujemy od owiec i wiele innych informacji dotyczących zwierząt gospodarskich. Młodszym oferujemy przejażdżki na kucyku.

 

 


powered by