Konkurs "Najlepszy Smak Powiatu Poznańskiego"

Serdecznie zapraszamy na „Jarmark Bożonarodzeniowy”, który odbędzie się w niedzielę, 15 grudnia, w godz. 10.00 – 16.00. Jarmarkowi towarzyszyć będzie konkurs na „Najlepszy Smak Powiatu Poznańskiego”.  Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych produktów i przetworów kulinarnych pochodzących z terenu powiatu poznańskiego.

Po raz kolejny zapraszamy zatem do kulinarnej rywalizacji producentów, przetwórców, restauracje, gospodarstwa agroturystyczne, koła gospodyń wiejskich i inne zakłady gastronomiczne. Odbędą się dwa konkursy, na „Najlepszy Smak Powiatu Poznańskiego – Smak Ryby” oraz na „Najlepszy Smak Powiatu Poznańskiego – Smak Piernika”. Będą one oceniane w kilku kategoriach. Z ryb będzie to zupa, ryba faszerowana, ryba w galarecie i rybne przekąski, a z pieników- piernikowe bloki i małe pierniczki. Potrawy oceniać będzie kapituła, w skład której wejdą krytycy kulinarni, eksperci smaku i znawcy kuchni.

– Dlaczego ryby oraz pierniki? W październiku wybieraliśmy najlepszy smak pyry. Tytuły „Najlepszy Smak Powiatu Poznańskiego – Smak Pyry” przyznane zostały aż dziesięciu produktom. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia wybierać będziemy to, co znajduje się na wigilijnych stołach – mówi Jan Babczyszyn, producent konkursów „Najlepszy Smak Powiatu Poznańskiego – Smak Piernika i Smak Ryby 2019”.

– Jest to początek większego projektu. Jak już bowiem informowaliśmy, wkrótce powstanie Szlak Kulinarny Powiatu Poznańskiego. Jego centrum będzie się znajdować w należącym do powiatu poznańskiego i remontowanym aktualnie Dworze w Skrzynkach – dodaje.

Rozstrzygnięcie konkursów i ogłoszenie laureatów nastąpi tuż przed zakończeniem „Jarmarku Bożonarodzeniowego”.

Poniżej relacja z konferencji prasowej, która odbyła się we wtorek, 3 grudnia, o godz. 12.00 w sali konferencyjnej C4 (poziom 3) Concordia Design w Poznaniu przy ul. Zwierzynieckiej 3. Wzieli w niej udział m.in. Jan Grabkowski, starosta poznański oraz patron honorowy konkursów, a także Jan Maćkowiak, dyrektor Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie.

https://powiat.poznan.pl/smakowity-jarmark/

 
 

 


powered by