Plener malarski w Jaraczu

fot. Antoni Rut
fot. Antoni Rut

W minionym tygodniu na terenie naszego muzeum odbył się plener malarski. Artyści będący członkami Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków tworzyli obrazy pokazujące obiekty oraz przyrodę na terenie naszego muzeum oraz w jego okolicy. Efektem tych działań są powstałe obrazy, które zostaną zaprezentowane 28 sierpnia 2021 roku w Muzeum Młynarstwa i Wodnych urządzeń Przemysłu Wiejskiego w Jaraczu o godzinie 11 na otwarciu wystawy czasowej „Nad Wełną”.
Już teraz serdecznie zapraszamy na podziwianie powstałych dzieł.

Czekając jednak na ten dzień zapraszamy do zobaczenia relacji fotograficznej z tego wydarzenia autorstwa Pana Antoniego Ruta oraz do zajrzenia na stronę Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków. Link poniżej:
http://wzap.info/index.php/plener-artystyczny-jaracz2021/

Artyści oprócz wielu godzin poświęconych na malowaniu oraz wysłuchanie przygotowanych prelekcji znaleźli chwilę czasu, aby zwiedzić nasze muzeum oraz wziąć udział w warsztatach wypieku chleba.

Zadanie to realizowane jest w ramach projektu grantowego „TO CO MAMY- Promocja dziedzictwa kulturowego i walorów środowiskowych obszaru działania LGR”7 Ryb” i jest finansowane ze środków PO RYBY 2014-2020.

 


powered by