Niedziela w Muzeum

Kliknij!

15 lipca, godz. 10-17

Już po raz szesnasty serdecznie zapraszamy na cykliczną imprezę edukacyjno-rekreacyjną zorganizowaną we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu oraz Krajową Radą Spółdzielczą. Jak co roku na zwiedzających Muzeum czekać będą liczne stanowiska i pokazy muzealne oraz atrakcje przygotowane przez współorganizatorów. 

Od początku impreza odbywa się pod hasłem: Bezpieczeństwo naszą wspólną sprawą, co niejako determinuje główne cele i założenia imprezy. Muzeum pomaga i staje się w tym dniu propagatorem idei bezpieczeństwa: od zachowania odpowiednich zasad bezpieczeństwa przy pracach rolniczych do zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w miejscach pracy i wypoczynku. W sposób szczególny impreza adresowana jest do dzieci i młodzieży. Świadczą o tym liczne stanowiska i pogadanki, odbywające się podczas imprezy, dotyczące wypoczynku nad wodą czy zachowania bezpieczeństwa w kontaktach ze zwierzętami. W tym dniu wyjaśniamy i demonstrujemy udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, a Państwowa Inspekcja Pracy na specjalnie przygotowanym stanowisku udziela porad w zakresie BHP wszystkim zainteresowanym. Na imprezę składa się prezentacja pracy wielkopolskiej policji, prezentacja Muzeum i jego dorobku, a także różnego rodzaju wielkopolskich spółdzielni. Bezpieczeństwo nie dotyczy tylko ludzi, ale w przypadku Muzeum także jego zbiorów. W roku 2018 podobnie jak w roku poprzednim chcemy pokazać naszą dbałość o zachowanie zabytków dla przyszłych pokoleń. O określonej godzinie pokażemy na terenie folwarcznym nasze osiągnięcia w zakresie przywracania sprawności technicznej zabytkowym pojazdom i silnikom wykorzystywanym w rolnictwie. Do tradycji imprezy należy już kwesta na rzecz PCK oraz akcja zbiórki krwi na rzecz dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych. W czasie imprezy po raz kolejny zostaną przeprowadzone pokazy psów i koni służących w wielkopolskiej policji, które cieszą się od lat niesłabnącym zainteresowaniem zwiedzających. Tradycyjnie zostanie także uruchomiony labirynt kukurydziany. Hasło imprezy Bezpieczeństwo naszą wspólną sprawą zostanie przedstawione wieloaspektowo w odniesieniu do ludzi, zwierząt oraz dziedzictwa kulturowego. Na imprezie nie zabraknie również typowo rekreacyjnych punktów w postaci wyznaczonych miejsc piknikowych, stoisk gastronomicznych oraz handlowych.

Także w dniu 15 lipca, podczas imprezy, zostanie udostępniona publiczności nowa wystawa czasowa pt.: Udział kobiet w Powstaniu Wielkopolskim 1918/1919, którą będzie można zwiedzać do 11 listopada 2018 r.

 

Zapraszamy!

daty wydarzenia

15-07-2018


powered by