"Najlepszy Smak Powiatu Poznańskiego 2021 - Smak Miodu"

Przy okazji zorganiozwanych w naszym Muzeum niedzielnych pokazów dla publiczności pt. „Z wiejskiego stołu” producenci miodów i potraw na bazie miodów stanęli w szranki o tytuł: „Najlepszy Smak Powiatu Poznańskiego 2021 – Smak Miodu”. O certyfikat walczyły aż 23 produkty z terenu naszego powiatu. Konkurs "Najlepszy Smak Powiatu Poznańskiego" ma charakter cykliczny, a jego celem jest promocja najlepszych lokalnych produktów i producentów z naszego regionu.

LISTA LAUREATÓW

w kategorii miody:
• miód rzepakowy – Miody Suszka Inspiracje z Mosiny
• miód akacjowy – Gospodarstwo Pasieczne Socha z Czmonia (gm. Kórnik)
• miód z pierzgą i pyłkiem – Gospodarstwo Pasieczne Ibrona z Puszczykowa
• miód akacjowy – Gospodarstwo Pasieczne Miody Szlaku Piastowskiego z Biskupic (gm. Pobiedziska)
• miód akacjowy ze spadzią – Gospodarstwo Pasieczne Miody Szlaku Piastowskiego z Biskupic (gm. Pobiedziska)
• miód akacjowy – Nasza Pszczelarnia z Poznania, z pasieką w gm. Rokietnica
• miód rzepakowy – Nasza Pszczelarnia z Poznania, z pasieką w gm. Rokietnica.

w kategorii napoje z miodem:

• herbata z boru z miodem – twórca ludowy, Jadwiga Anioła z Rogalinka (gm. Mosina)

w kategorii produkty pszczelarskie:

• pierzga – Gospodarstwo Pasieczne Socha z Czmonia (gm. Kórnik)
• pyłek pszczeli – Nasza Pszczelarnia z Poznania, z pasieką w gm. Rokietnica

w kategorii inne produkty z miodem:
• miód z rokitnikiem – Miody Suszka Inspiracje z Mosiny
• słodkie żebro Adama – żeberka w miodzie – Karczma na terenie Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie
• zupa czereśniowa z lanymi kluskami i miodem – Forklore Tour z Poznania, z miodem z pasieki z gm. Suchy Las.

Wśród wyróżnionych potraw znalazły się żeberka w miodzie z Karczmy w Szreniawie, której odwiedzenie polecamy przy okazji wizyty w naszym Muzeum.

Serdecznie zachęcamy do poszukiwania najlepszych produktów spożywczych w powiecie podążając Szlakiem kulinarnym „Smaki Powiatu Poznańskiego”.

/AGP/