Kurek Wielkanocny w Muzeum

Skansen i Muzeum Pszczelarstwa  im. prof. Ryszarda Kosteckiego w Swarzędzu zaprasza na  warsztaty i pokazy dla dzieci i młodzieży szkolnej (szkoły i przedszkola - dzieci powyżej 4 lat) p.t.:

Kurek Wielkanocny w Muzeum                            

Spotkania odbywać się będą od 9 do 12.04. br. w budynku muzeum od godz. 9.00 do 14.00. Dzieci w muzeum witać będzie zajączek wielkanocny. W trakcie warsztatów młodzi uczestnicy własnoręcznie przygotują pisanki z użyciem wosku pszczelego, które zabierają ze sobą. W drugiej części pobytu w muzeum uczestnicy wezmą udział w pokazach związanych z wielkanocnymi tradycjami  świątecznymi. Spotkają się z twórcami ludowymi prezentującymi sposoby wykonania pisanek, koszyków, palm i innych ozdób świątecznych. Ciekawa będzie prelekcja o tradycji chodzenia z kurkiem po dyngusie, jednym z najbardziej popularnych polskich ludowych zwyczajów wiosennych. Pokazom towarzyszyć będzie sprzedaż oryginalnych wyrobów świątecznych oraz miodu prosto z pasieki i innych produktów pszczelich. Na zakończenie pobytu w muzeum dzieci będą mogły liczyć na pomoc zajączka wielkanocnego w poszukiwaniu ukrytych gdzieś na terenie skansenu słodkich prezentów. 

Przewidywany czas trwania spotkania - około 1 godz.

Odpłatność za udział w spotkaniu – 11 zł.

Za dodatkową opłatą 1,50 zł będzie można otrzymać słodki poczęstunek – wafelek z miodem.

Opiekunowie grup mają wstęp bezpłatny (1 opiekun na 10 uczniów).

Opiekunowie grup proszeni są o dostarczenie słodkich prezentów dla swoich podopiecznych /opcjonalnie/.

Przyjmowane będą tylko grupy wcześniej awizowane według kolejności zgłoszeń.

Wszelkich dodatkowych informacji udzielamy i zapisy według kolejności zgłoszeń przyjmujemy pod nr tel. 61 651 18 17 w godz. 9.00-15.00 od wtorku do piątku.

Serdecznie zapraszamy!


powered by