Konkurs dla dzieci i młodzieży "Zdrowie roslin w twoich rękach"

NAGRODY ZOSTAŁY WYSŁANE!

Znamy już zwycięzców konkurs „Zdrowie roślin w twoich rękach” organizowanego w dniach 29.08. – 30.09.2020 r. w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie k. Poznania.

Konkurs dofinansowany został przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, a merytorycznie wspierała nas Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu. Serdecznie dziękujemy i cieszymy się, że udało się zrealizować założone w projekcie cele upowszechnienia idei Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin.

W dniu 1 października 2020 roku komisja składająca się z pracowników Muzeum w składzie: Przemysław Ogrodowczyk  - Pan Pyrka, Dorota Matela, Agnieszka Floryszczak oraz Anna Grześkowiak-Przywecka zebrała się w pawilonie ochrony roślin i dokonała losowania zgłoszeń nadesłanych do konkursu. Za bęben losujący posłużyła zabytkowa beczka do zaprawiania nasion z reklamą suchej zaprawy „Ziarnik”.  Nasiona otrzymywały w niej kiedyś odpowiednią otoczkę, dzięki której mogły zdrowo kiełkować i dobrze się rozwijać.

NAGRODĘ GŁÓWNĄ w postaci hulajnogi wyczynowej o wartości  500 zł otrzymują:

1. Maciej Szczepański, Zgorzelec

2. Lilia Cwalina, Chyby

3. Krzysztof Tatarynowicz, Robakowo

Link do filmu z losowania nagród: https://youtu.be/b_j9qz3dXJA

Link do filmu z wręczenia nagród głównych: https://www.youtube.com/watch?v=2zaTupKATIE

NAGRODY DODATKOWE (ufundowane przez Muzeum) wysłane zostaną do:

1. Wiktor Niełacny, Ostrzeszów

28. Ryszard Kienitz, Poznań

29. Mateusz Borysławski, Dęblin

30. Miłosz Wilkos, Pieszyce

NAGRODY ZOSTAŁY WYSŁANE WE WTOREK 25.10.

Ku naszej ogromnej radości zasypaliście nas kartami konkursowymi. Wpłynęło aż 408 zgłoszeń zarówno od osób indywidulanych, jak i szkół. Świadczy to chyba o tym, że nasz konkurs wam się spodobał. Gratulujemy zwycięzcom losowania. I pamiętajcie, że wszyscy możemy czuć się wygranymi, jeżeli tylko (i aż!) zadbamy  o rośliny na naszym globie. W przyszłości natomiast postaramy się zorganizować więcej konkursów poruszających ważne dla nas wszystkich sprawy rolnictwa, ekologii, ochrony przyrody. Chcemy Wam też bardzo podziękować za wszystkie nadesłane pozytywne opinie dotyczące zorganizowanego przez nas konkursu, to nas bardzo motywuje do dalszej pracy .

Po odbiór nagród głównych zapraszamy do Muzeum w najbliższą niedziele 4 października na godzinę 15.00 (scena główna). Nagrody nieodebrane wysłane zostaną pocztą.

Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia Muzeum w najbliższy weekend 3-4 października, na „Wykopki w Szreniawie”. Obiecujemy moc atrakcji.

Prawidłowe odpowiedzi znajdziecie poniżej.

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) oraz Międzynarodowa Konwencja Ochrony Roślin (IPPC) ogłosiły rok 2020 Międzynarodowym Rokiem Zdrowia Roślin.  Tutaj dowiesz się więcej na temat, jak istotne dla człowieka znaczenie ma zdrowie roślin:

/AGP/

Konkurs dofinansowano ze Środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w  Poznaniu