Konferencja naukowa poświęcona Dezyderemu Chłapowskiemu

Dyrektor Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie dr Jan Maćkowiak wraz z dyrektorem Instytutu Środowiska Rolniczego i Leśnego PAN w Poznaniu prof. dr. hab. Lechem Wojciechem Szajdakiem mają zaszczyt zaprosić na konferencję pt.: Dezydery Chłapowski – Szwoleżer – Prekursor Nowoczesnego Rolnictwa oraz Pracy Organicznej, która odbędzie się w dniach 18-19 października 2018 r. w Szreniawie oraz Stacji Badawczej Instytutu Środowiska Rolniczego i Leśnego Polskiej Akademii Nauk w Turwi.

Wydarzenie jest objęte patronatem honorowym:

Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka

Starosty powiatu kościańskiego Bernarda Turskiego

Wójta gminy Kościan Andrzeja Przybyły

Burmistrza miasta Kościan Michała Jurgi

Dnia 18 października, około godziny 13:00, w Pawilonie 22 Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, będzie miało otwarcie wystawy pt.: Dezydery Chłapowski – żołnierz, rolnik, patriota.