Komunikat o wznowieniu działalności Muzeum od 12.05.2020

Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie uprzejmie informuje, że z dniem 12 maja br., przywraca swoją działalność z udziałem widzów muzealnych. Jednak z powszechnie znanych powodów nie może to być na ten moment pełna obsługa naszych gości.

W trosce o zdrowie nas wszystkich możemy zaoferować tylko ograniczony zakres usług dla wizytujących naszą instytucję kultury. Przewidujemy stopniowe, trzyetapowe otwarcie.

W pierwszym etapie, dostępne są następujące części Muzeum w Szreniawie:

• Park
  • Podwórze folwarczne
  • Ekspozycje plenerowe:
    • skansen pszczelarski
    • wystawa agrolotnicza
    • wiaty z maszynami
    • teren prezentujący zaopatrzenie wsi w wodę
    • kieraty
    • wybiegi ze zwierzętami
    • sad z dawnymi odmianami drzew owocowych
    • woliery z ptactwem

Pozostałe ekspozycje oraz wieża widokowa pozostają nieczynne aż do odwołania.

Ponadto zawieszone są następujące przedsięwzięcia:

• usługi przewodnickie
    • lekcje muzealne
    • „Weekendowe spotkania z widzem”
    • program dla rodzin „Muzealna przygoda”
    • spotkania z żywnością tradycyjną
    • program dla „dorosłych i dojrzałych”
    • imprezy plenerowe

Uzarzewo

W przypadku oddziału Muzeum w Uzarzewie do dyspozycji zwiedzających jest park, w którym można obejrzeć wiele gatunków drzew znajdujących się na ścieżce edukacyjnej oraz z zewnątrz – pałac z połowy XIX wieku.

Swarzędz

W swarzędzkim oddziale Muzeum udostępniony zostaje park wraz z kolekcją plenerową zabytkowych uli oraz szkółki roślin miododajnych.

Nowy Tomyśl

Zapraszamy do podziwiania ekspozycji zewnętrznych - pokazowych plantacji wikliny i chmielu, historii nowotomyskiego plecionkarstwa oraz ekspozycji wiklinowych postaci zwierząt.

Oddziały w Jaraczu i Sielinku zostaną otwarte z chwilą uzyskania zezwoleń Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej co ma nastąpić niebawem.

Spacery po dopuszczonych w tym celu miejscach powinny się odbywać z zachowaniem odpowiedniej odległości między poszczególnymi osobami oraz z zaopatrzeniem się w obowiązkowe i ogólnie stosowane środki ochrony osobistej (maseczki). Prosimy o dezynfekowanie rąk w wyznaczonych do tego miejscach.

Mimo ograniczeń zachęcamy Państwa do odwiedzin Muzeum nawet w tak uszczuplonej formie i do obcowania z kulturą w wydaniu naszego Muzeum. Liczymy, że z biegiem czasu i w następnych etapach będziemy mogli poszerzać ofertę dla Państwa i dlatego warto być w kontakcie z nami oraz śledzić np. nasz profil na Facebooku i komunikaty na stronie internetowej.

Godziny otwarcia Muzeum w Szreniawie:

• wtorek - piątek - od 9.00 do 17.00
    • sobota - niedziela - od 10.00 do 18.00

Cena biletu spacerowego wynosi 5 złotych od osoby.

W soboty wstęp bezpłatny.

Życząc dużo zdrowia, serdecznie zapraszamy w nasze progi!

Dyrekcja i pracownicy Muzeum Narodowego Rolnictwa w Szreniawie

/M. Gąszczołowski/