Jesień na wsi. Pokazy dla dzieci i młodzieży

Szanowne Grono Pedagogiczne,

wzorem lat ubiegłych Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie przygotowało na nadchodzący rok szkolny osiemnastą już edycję imprezy edukacyjnej Jesień na wsi, która odbywać się będzie w dniach od 18 września do 5 października 2017 r. w dni powszednie w godz. 8.40–15.00. 

Impreza obejmuje pokazy edukacyjne i zajęcia interaktywne dzieci i młodzieży, poświęcone tematyce omłotów zbóż, przetwarzania płodów rolnych, wyrobu żywności tradycyjnej i regionalnej oraz przygotowywania zapasów na zimę. Jak co roku zaprezentujemy następujące pokazy: 

młócenie cepami, młocarniami ręcznymi i mechanicznymi

tradycyjne metody czyszczenia ziarna

przemiał ziarna na żarnach i śrutownikach

wyrób sit (sitarstwo biłgorajskie)

smażenie powideł

suszenie owoców, warzyw i grzybów

parowanie soków i wyrób kompotów  

kiszenie ogórków, kiszenie kapusty

Dla zainteresowanych proponujemy dodatkowy pokaz pracy wołów w kieracie w otoczeniu zabytkowych zabudowań folwarcznych z XIX wieku.   

W ramach imprezy uczniowie będą mieli możliwość nie tylko przyjrzenia się interesującym pokazom tradycyjnych prac, ale także czynnego udziału w wybranych stanowiskach interaktywnych. Na zapoznanie się ze wszystkimi prezentowanymi stanowiskami grupa potrzebować będzie około 1,5 do 2 godzin.

Ceny biletu wstępu na pokazy i do Muzeum:

dzieci i młodzież szkolna – 16 zł od osoby

dzieci przedszkolne – 14 zł od osoby.

Opiekunowie grup mają wstęp bezpłatny.

W ramach biletu istnieje możliwość samodzielnego zwiedzenia Muzeum przez grupę. Przy okazji wizyty w Muzeum zachęcamy również do skorzystania z dodatkowych atrakcji: 

zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem – opłata za przewodnika wynosi 70 zł 

możliwość zakupu kromki chleba z wiejskiego pieca chlebowego ze smalcem lub gzikiem – opłata 3 zł za porcję,

grupowy przejazd bryczką zaprzężoną w konie - opłata 3 zł od osoby

Informacje o dodatkowych usługach gastronomicznych można uzyskać pod numerem telefonu 507 046 845. 

Ze względów organizacyjnych obowiązuje wcześniejsze telefoniczne zgłaszanie grup. Zapisy według kolejności zgłoszeń przyjmujemy od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00 pod numerem telefonu 61 810-76-29, wew. 21. Tam też uzyskają Państwo wszelkie dodatkowe informacje. 

Serdecznie zapraszamy!


powered by