IX Miodowe lato w Skansenie

Skansen i Muzeum Pszczelarstwa im. prof. Ryszarda Kosteckiego w Swarzędzu

zaprasza na Festyn Pszczelarski 

IX Miodowe Lato w Skansenie 

20.08.2017 r.  w godz. 11.00-17.00

Już po raz dziewiąty 20 sierpnia 2017 r., od godz. 11.00 do 17.00 odbędzie się Festyn „Miodowe Lato w Skansenie”. Impreza kulturalno-edukacyjna skierowana jest dla wszystkich którzy chcą poznać tajniki życia pszczół i dowiedzieć się, jak powstaje miód i inne produkty pszczele w pasiece. W trakcie pikniku bartnik dokona wspinaczki na drzewo do barci po miód. Będą również pokazy pracy pszczelarzy przy podbieraniu miodu z ula, wirowaniu miodu i innych prac w pasiece. Dzięki organizatorom programu ,,Z Kujawskim pomagamy pszczołom” w tym dniu będzie można w muzeum dowiedzieć się jak indywidualnie pomagać zagrożonym wyginięciem pszczołowatym, wziąć udział w konkursie plastycznym i otrzymać w nagrodę przydatne gadżety nawiązujące do pszczelego święta. Widzowie zapoznani zostaną z leczniczymi, dietetycznymi i kulinarnymi właściwościami miodu i pozostałych produktów pszczelich. W trakcie pikniku odbędzie się również kiermasz miodu i innych produktów pszczelich oraz giełda sprzętu pszczelarskiego. Na kiermaszu ludowym towarzyszącym piknikowi twórcy ludowi i rzemieślnicy zaprezentują swoje niepowtarzalne wyroby wykorzystujące motywy zaczerpnięte z życia pszczół. Na scenie pokazom pszczelarskim i kiermaszom towarzyszyć będą zespoły artystyczne. Na szczególną uwagę zasługuje „Zaczarowany świat operetki” w wykonaniu artystów „Teatru Muzycznego w Poznaniu” i występ chóru „Akord”. Najmłodszych widzów zainteresuje na pewno zabawa z klaunami. Grupa rekonstrukcyjna „Swarożyc” z Poznania zaprezentuje żywą lekcję historii. Panie ubiegać się będą w konkursie z nagrodami o tytuł „Królowej Miodowego Lata”. Dla dzieci przygotowano liczne atrakcje, w tym malowanie twarzy i zabawę z pszczółkami. Odbędzie się konkurs dla dzieci na najładniejszy strój pszczółki lub trutnia. Wszystkie dzieci w przebraniu mają wstęp bezpłatny na festyn. Najładniej przebrane dzieci otrzymają nagrody. 

Przed imprezą plenerową o godz. 10.00 w sali edukacyjnej muzeum odbędzie się sesja popularno-naukowa pn. „Zdrowe pszczoły to zdrowy miód” poświęcona między innymi zastosowaniu tymolu w zwalczaniu warrozy oraz zagadnieniom z apiterapii.

Impreza jest realizowana dzięki dotacji Miasta i Gminy Swarzędz. Partnerem w realizacji pikniku jest Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Poznaniu. 

Patronat medialny nad imprezą przyjęły: TVP Poznań, Radia „Merkury”, Radio „Emaus” , „Głos Wielkopolski”, Swarzędzka Telewizja Kablowa i Tygodnik Swarzędzki. 

Serdecznie zapraszamy!

Kontakt z organizatorem: Skansen i Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu

tel./fax. 61 6511817 

e-mail: swarzedz@muzeum-szreniawa.pl lub muzeumpszczelarstwa@gmail.com 

 
 

powered by