Informacja dla szkół podstawowych i przedszkoli o imprezie edukacyjnej "Pokazy wielkanocne"

Pokazy wielkanocne

6 marca – 12 kwietnia 2017 r.

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie informuje, że podobnie jak w latach ubiegłych, organizuje imprezę edukacyjną dla dzieci poświęconą tradycjom związanym ze świętami wielkanocnymi . Pokazy będą odbywać się w terminie od 6 marca do 12 kwietnia (od poniedziałku do piątku).

W ramach pokazów proponujemy:

- przedstawienie (około 30 minut)

- zajęcia plastyczne zróżnicowane w zależności od wieku dzieci (około 20 - 30 minut):

• dla dzieci szkolnych – wykonanie stylizowanej palemki wielkanocnej
  • dla przedszkolaków – wykonanie kolorowanki z motywami wielkanocnymi

- kiermasz świąteczny

- skorzystanie z kącika śniadaniowego z herbatą

- wizytę u zwierząt w oborze

- zwiedzanie wystawy „Wielkanoc w Szreniawie”  oraz ekspozycji stołu wielkanocnego (dla szkół)

Pokazy odbywać się będą w następujących godzinach:

9.00 – dla szkół

11.00 – dla przedszkoli

Przedstawienie zaczyna się punktualnie o wyznaczonych godzinach. Prosimy o przybycie z grupą 15 minut przed wskazaną godziną. Z uwagi na obsługę grup szkolnych grupy przedszkolne prosimy o przyjazd po godzinie 10.30.  Przewidywany czas pobytu – około 2,5 godziny (dla grup szkolnych około 3 godziny – dojście i obejrzenie wystaw).

Odpłatność za udział w pokazach:

• dzieci przedszkolne  – 14,00 zł
  • dzieci szkolne – 16,00 zł
  • opiekunowie – wstęp bezpłatny

Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie telefonicznie.

Informacje oraz zapisy – Dział Organizacji Wystaw, Imprez i Obsługi Widza Muzealnego, kasa tel. 61/810 76 29 w. 21, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00.