Hej kolęda, kolęda... w Swarzędu

Hej kolęda, kolęda!

Warsztaty i pokazy dla dzieci, 11-14.12.2018 r.

Skansen i Muzeum Pszczelarstwa im. prof. Ryszarda Kosteckiego w Swarzędzu organizuje warsztaty i pokazy dla dzieci i młodzieży szkolnej (przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja) poświęcone tradycjom związanym ze świętami Bożego Narodzenia. W trakcie pobytu w muzeum uczestnicy wysłuchają przy choince opowieści o zwyczajach i obrzędach bożonarodzeniowych. Następnie na warsztatach będą mogli własnoręcznie ozdobić bombkę choinkową. Po warsztatach ozdobione bombki ich wykonawcy zabierają ze sobą.

W drugiej części pobytu w muzeum prowadzone będą pokazy wykonywania innych wyrobów służących do tradycyjnego strojenia domu w czasie świąt Bożego Narodzenia oraz pokazana będzie tradycja chodzenia po kolędzie z turoniem. Pokazom towarzyszyć będzie sprzedaż oryginalnych wyrobów świątecznych oraz miodu prosto z pasieki i innych produktów pszczelich.

Przewidywany czas trwania spotkania -około 1 godz.

Odpłatność za udział w spotkaniu – 10 zł.

Za dodatkową opłatą 1,5 zł będzie można otrzymać poczęstunek – wafelek z miodem.

Opiekunowie grup mają wstęp bezpłatny(1 na 10 uczniów).

Godziny rozpoczęcia spotkań : 9.00, 10.30, 12.00.

Przyjmowane będą tylko grupy wcześniej awizowane według kolejności zgłoszeń.

Wszelkich dodatkowych informacji udzielamy i zapisy według kolejności zgłoszeń przyjmujemy pod nr tel.61 6511817 w godz. 9.00-15.00 od wtorku do piątku.

Serdecznie zapraszamy!