EDD 2021 - Smaki Dziedzictwa

Już wkrótce po raz kolejny odbędą się Europejskie Dni Dziedzictwa 2021. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „Smaki Dziedzictwa”. Z tej okazji także w naszym Muzeum przygotowaliśmy kilka atrakcji:

19 września w Muzeum Młynarstwa i Wodnych Urządzeń Przemysłu Wiejskiego w Jaraczu odbędzie się „Festyn Młynarski” (wstęp wolny). Więcej informacji o wydarzeniu tutaj.

19 września w Muzeum Gospodarki Mięsnej w Sielinku odbędzie się „Biała Fest. Opalenickie święto białej kiełbasy” (wstęp wolny). Więcej informacji o wydarzeniu tutaj.

19 września o godzinie 11.00 w Gorzelni odbędzie się otwarcie wystawy czasowej: "Szlachetne wydanie okowity. Wystawa etykiet i akcesoriów wódczanych ze zbiorów Adam Łukawskiego".

19 września w Szreniawie podczas „Weekendu z produktem tradycyjnym” odbędzie się Ogólnopolski konkurs na najlepsza nalewkę: „Smak Tradycji 2021” (w tym „Najlepszy Smak Powiatu Poznańskiego 2021 – Smak Tradycji”) organizowany przez Instytut Skrzynki - Instytut Dokumentacji, Rozwoju i Promocji Dziedzictwa Kulturowego i Kulinarnego Powiatu Poznańskiego. Na zwycięzców nalewkowego konkuru czekaja nagrody finansowe. Więcej informacji pod adresem: www.smakipowiatupoznanskiego.pl


powered by