Co po świątecznych porządkach robił w domu pająk?

Warsztaty rodzinne z wykonywania tradycyjnych ozdób świątecznych

Co roku o tej porze zapraszaliśmy Was w nasze skromne, muzealne progi i zachęcaliśmy abyście to z nami przeżyli ostatnie przedświąteczne przygotowania. W tym roku, z oczywistych względów , nie możemy tego zrobić. Jednak nieustająco zależy nam na kontakcie z Wami , dlatego pomyśleliśmy, że może zechcecie się z nami spotkać wirtualnie?

Dlatego, już w sobotę 19 grudnia o godzinie 16.00 zapraszamy Was na wirtualne warsztaty, na których opowiemy Wam jakie ozdoby świąteczne królowały dawniej w polskich chatach, jak nazywała się poprzedniczka choinki, jakie wieszano na niej ozdoby i w końcu jak to się stało, że zielone drzewko już na zawsze trafiło pod nasze dachy.  Pokażemy Wam również jak wykonać niektóre z tradycyjnych ozdób świątecznych !! A będzie nam w tym pomagała zaprzyjaźniona z naszym Muzeum twórczyni ludowa- Jadwiga Anioła.

Dodamy tylko jeszcze, że warsztaty są całkowicie bezpłatne, musicie jedynie wejść w link, który znajduje się poniżej, przygotować kilka drobiazgów, które z pewnością macie w swoich domach i przez kolejną godzinę świetnie się z nami bawić.

Czy musimy Was jeszcze zachęcać?

Do zobaczenia!!!!!

Link (prosimy o uzywanie przeglądarek Edge, Chrome lub Firefox):

Lista rzeczy pomocnych przy wykonaniu ozdób:

- słomki do napojów, chyba że akurat macie przy sobie słomę

- ozdobna wstążka, bądź sznurek

- kolorowa bibuła

- nożyczki