Biskupianie na starej fotografii - wystawa czasowa

Młoda para, Chwałkowo 1937

Zapraszamy do zwiedzenia wystawy Biskupianie na starej fotografii. Wokół wesela biskupiańskiego, która będzie dostępna w Muzeum Narodowym Rolnictwa w Szreniawie od 27 czerwca do 30 listopada 2018 r. Zgodnie z tytułem na wystawie zaprezentujemy pochodzące z prywatnych kolekcji zdjęcia wykonywane podczas ślubów i wesel na przestrzeni półwiecza – od 1919 do 1965 r. Te szerokie ramy czasowe pozwalają na zaobserwowanie zmian i jednocześnie trwałości tradycji w szczególnym regionie Wielkopolski, jakim jest Biskupizna.

Oprócz starych fotografii na wystawie prezentowane będą elementy tradycyjnego stroju ludowego, instrumenty muzyczne i portrety ślubne. Oprawę wystawy uzupełnią barwne plansze przedstawiające członków Biskupiańskiego Zespołu Folklorystycznego z Domachowa i Okolic oraz Młodzieżowego Zespołu Folklorystycznego "Młodzi Biskupianie" ze Starej Krobi, którzy brali udział w inscenizacji wesela biskupiańskiego w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie w dniu 26.08.2012 r.

Tych z Państwa, którzy będą chcieli przyjrzeć się bliżej starym fotografiom, zachęcamy do zakupu albumu pod tym samym, co wystawa tytułem. Będzie on dostępny w sklepie muzealnym od 27.czerwca 2018 r.